КНИГА СЕГА

Пронајдете ја најблиската Coerver Coaching програма за обука за деца во фудбал со избирање на вашата земја и КНИГИ СЕГА

НАШИТЕ ФРАНШИЗИ

Боливија – Диего Линерес

Со седиште во Ла Паз, Диего има позадина во финансии, како и доживотна страст за фудбалот. Диего ја започна својата франшиза во Ла Паз во 2020 година и сега ја отвори Академијата за изведба на највисоки височини во светот.
2006

Се придружи

Дознај повеќе:

https://www.facebook.com/CoerverLaPaz

Хрватска – Анте Башиќ

Со седиште во Загреб, Анте е сопственик и директор на Coerver од 2014 година.

Во моментов е технички тренер во младинската академија на Динамо Загреб, има диплома по кинезиологија, УЕФА А лиценца и има работено со неколку
Академии на професионални клубови во Хрватска.

2014

Се придружи

Дознај повеќе:

coervercroatia.com

Кипар – Мариос Папабасилиу

Пред да го води Коервер Коучинг Кипар, Мариос Папабасилиу беше професионален фудбалер на Арис Лимасол. Оттогаш тој продолжи да тренира неколку професионални клупски академски тимови во Кипар и да се здобие со УЕФА А лиценца. 


2015

Се придружи

Дознај повеќе:

https://en-gb.facebook.com/coervercy/

Чешка – Томаш Клечка

Томаш Клечка е искусен професионалец за спортски менаџмент кој ја основа својата компанија Moderni Fotbal и стана официјален стекнувач на лиценцата на Coerver Coaching во Чешка и Словачка пред 10 години.
2012

Се придружи

Дознај повеќе:

https://www.coerver.cz

Англија и Велс – Скот Рајт

Скот е директор на Coerver® Coaching Англија и Велс. Скот е еден од најискусните стекнувачи на лиценца на Коервер, со над 15 години развивање играчи, тренери, клубови и организации во 26 земји. 

Неговиот професионален клуб/федерација ангажмани вклучуваат Премиер лига™, РФЕФ (шпанска ФА), Арсенал ФК, Челзи ФК, Манчестер Сити ФК, Манчестер Јунајтед ФК, Ливерпул ФК, Тотенхем Хотспур и многу повеќе. 

Скот дополнително одржува годишни предавања на програмата за магистерски тренери на Европскиот универзитет во Мадрид и редовно работи со Адидас поддржувајќи ја мрежата на професионални клубови на брендот.

2008

Се придружи

Дознај повеќе:

coerver.co.uk